E-T-A 2210-S211-P1T2-H121-20A
2210-S211-P1T2-H121-20A picture photo
Mfg. Part Number
2210-S211-P1T2-H121-20A
Brief Description
CIR BRKR 20A 277VAC 65VDC
Datasheet Download
2210-S211-P1T2-H121-20A.pdf
Availability of 2210-S211-P1T2-H121-20A
QUANTITY
2210-S211-P1T2-H121-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2210-S211-P1T2-H121-20A
Internal Part NumberEIS-2210-S211-P1T2-H121-20A
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating20A
Voltage Rating - AC277V
Voltage Rating - DC65V
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2210-S211-P1T2-H121-20A
Related Links2210-S211-P, 2210-S211-P1T2-H121-20A Datasheet, E-T-A Distributor
2210-S211-P1T2-H121-20A Details Description
Related parts for 2210-S211-P1T2-H121-20A
RES ARRAY 4 RES 3.9K OHM 1206 datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 3A FASTON datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 10% 80VDC AXIAL datasheet.pdf
IDC CABLE- AKC40B/AE40M/AKC40B datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
NON PLUG-INSIDE ROTARY DPDT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf