E-T-A 2210-S221-P1F2-H0-12A
2210-S221-P1F2-H0-12A picture photo
Mfg. Part Number
2210-S221-P1F2-H0-12A
Brief Description
CIR BRKR 12A 480VAC 65VDC
Datasheet Download
2210-S221-P1F2-H0-12A.pdf
Availability of 2210-S221-P1F2-H0-12A
QUANTITY
2210-S221-P1F2-H0-12A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2210-S221-P1F2-H0-12A
Internal Part NumberEIS-2210-S221-P1F2-H0-12A
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating12A
Voltage Rating - AC480V
Voltage Rating - DC65V
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2210-S221-P1F2-H0-12A
Related Links2210-S221-, 2210-S221-P1F2-H0-12A Datasheet, E-T-A Distributor
2210-S221-P1F2-H0-12A Details Description
Related parts for 2210-S221-P1F2-H0-12A
IC TRANSMITTER ASK/FSK 16-TQFN datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 2.5V 6DFN datasheet.pdf
CAP CER 110PF 50V S2H 0603 datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 12A 125V datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 82K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PB SPST-NO 0.125A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf