E-T-A 2210-S221-P1M3-H0-12A
2210-S221-P1M3-H0-12A picture photo
Mfg. Part Number
2210-S221-P1M3-H0-12A
Brief Description
CIR BRKR 12A 480VAC 65VDC
Datasheet Download
2210-S221-P1M3-H0-12A.pdf
Availability of 2210-S221-P1M3-H0-12A
QUANTITY
2210-S221-P1M3-H0-12A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2210-S221-P1M3-H0-12A
Internal Part NumberEIS-2210-S221-P1M3-H0-12A
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating12A
Voltage Rating - AC480V
Voltage Rating - DC65V
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2210-S221-P1M3-H0-12A
Related Links2210-S221-, 2210-S221-P1M3-H0-12A Datasheet, E-T-A Distributor
2210-S221-P1M3-H0-12A Details Description
Related parts for 2210-S221-P1M3-H0-12A
Connector Receptacle 42 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC FIFO 131X18 10NS 128QFP datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.125A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf