E-T-A 2210-S222-P1M1-H0-20A
2210-S222-P1M1-H0-20A picture photo
Mfg. Part Number
2210-S222-P1M1-H0-20A
Brief Description
CIR BRKR 20A 480VAC 65VDC
Datasheet Download
2210-S222-P1M1-H0-20A.pdf
Availability of 2210-S222-P1M1-H0-20A
QUANTITY
2210-S222-P1M1-H0-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2210-S222-P1M1-H0-20A
Internal Part NumberEIS-2210-S222-P1M1-H0-20A
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating20A
Voltage Rating - AC480V
Voltage Rating - DC65V
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2210-S222-P1M1-H0-20A
Related Links2210-S222-, 2210-S222-P1M1-H0-20A Datasheet, E-T-A Distributor
2210-S222-P1M1-H0-20A Details Description
Related parts for 2210-S222-P1M1-H0-20A
IC OPAMP JFET 5.3MHZ 8SO datasheet.pdf
SIDACTOR 2CHP 130V 250A TO220 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 3-INP 6-XSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 8.5A 20.2 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 44.8KOHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
Connector Socket 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 20 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS INLINE SKT datasheet.pdf