Daburn 2215/22GR-100
2215/22GR-100 picture photo
Mfg. Part Number
2215/22GR-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 1000V 22 AWG GRN
Datasheet Download
2215/22GR-100.pdf
Availability of 2215/22GR-100
QUANTITY
2215/22GR-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2215/22GR-100
Internal Part NumberEIS-2215/22GR-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand7/30
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter0.062" (1.57mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.016" (0.41mm)
Length100' (30.5m)
Voltage1000V
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Jacket ColorGreen
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2215/22GR-100
Related Links2215/2, 2215/22GR-100 Datasheet, Daburn Distributor
2215/22GR-100 Details Description
Related parts for 2215/22GR-100
CONN HEADER .100 DUAL STR 36POS datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
IC BATTERY CHARGER LI-ION 8-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 10% 800VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC 12BIT 10US SMPL ADC 28-SOIC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB50 METAL ROUND datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A PCB datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 95A TO-220AB datasheet.pdf