Daburn 2215/22VI100
2215/22VI100 picture photo
Mfg. Part Number
2215/22VI100
Brief Description
HOOK-UP STRND 1000V 22 AWG VLT
Datasheet Download
2215/22VI100.pdf
Availability of 2215/22VI100
QUANTITY
2215/22VI100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2215/22VI100
Internal Part NumberEIS-2215/22VI100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand7/30
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter0.062" (1.57mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.016" (0.41mm)
Length100' (30.5m)
Voltage1000V
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Jacket ColorViolet
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2215/22VI100
Related Links2215/2, 2215/22VI100 Datasheet, Daburn Distributor
2215/22VI100 Details Description
Related parts for 2215/22VI100
IC CTRLR PWM/PFM MOBILE 16TSSOP datasheet.pdf
BATTERY ZINC 1.5V C datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 11.6VC 1.5KE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RACK FRAME datasheet.pdf
CONN HDR 8POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
ETN 19" RACK 24 10/100 (2)10/100 datasheet.pdf
RES NTWRK 18 RES 120 OHM 27LBGA datasheet.pdf