Daburn 2215/28BR-100
2215/28BR-100 picture photo
Mfg. Part Number
2215/28BR-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 1000V 28 AWG BRN
Datasheet Download
2215/28BR-100.pdf
Availability of 2215/28BR-100
QUANTITY
2215/28BR-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2215/28BR-100
Internal Part NumberEIS-2215/28BR-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand7/36
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter0.047" (1.19mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.016" (0.41mm)
Length100' (30.5m)
Voltage1000V
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Jacket ColorBrown
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2215/28BR-100
Related Links2215/2, 2215/28BR-100 Datasheet, Daburn Distributor
2215/28BR-100 Details Description
Related parts for 2215/28BR-100
IC MCU 8BIT ROMLESS 84PLCC datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 125MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 OLIVE datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
LED YLW-GRN DIFF 4.7MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
24+24 DIL HORIZ SMT PIN HDR datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1% 1W 1206 datasheet.pdf