Daburn 2215/28GY-100
2215/28GY-100 picture photo
Mfg. Part Number
2215/28GY-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 1000V 28 AWG GRY
Datasheet Download
2215/28GY-100.pdf
Availability of 2215/28GY-100
QUANTITY
2215/28GY-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2215/28GY-100
Internal Part NumberEIS-2215/28GY-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand7/36
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter0.047" (1.19mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.016" (0.41mm)
Length100' (30.5m)
Voltage1000V
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Jacket ColorGray
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2215/28GY-100
Related Links2215/2, 2215/28GY-100 Datasheet, Daburn Distributor
2215/28GY-100 Details Description
Related parts for 2215/28GY-100
CBL RIBN 14COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 56PF 500V NP0 1812 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V X7R 1210 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.3V 0.35A 6USON datasheet.pdf
CBL 8POS 0.5MM JMPR TYPE D 9" datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
BRIDGE RECT 2A 1KV KBPR datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 30W 5V OUTPUT CHAS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT datasheet.pdf