E-T-A 2215-G111-P1M1-S0-0.4A
2215-G111-P1M1-S0-0.4A picture photo
Mfg. Part Number
2215-G111-P1M1-S0-0.4A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR 400MA 250VAC 75VDC
Datasheet Download
2215-G111-P1M1-S0-0.4A.pdf
Availability of 2215-G111-P1M1-S0-0.4A
QUANTITY
2215-G111-P1M1-S0-0.4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2215-G111-P1M1-S0-0.4A
Internal Part NumberEIS-2215-G111-P1M1-S0-0.4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series2215
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating400mA
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC75V
Number of Poles1
Actuator TypeToggle
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2215-G111-P1M1-S0-0.4A
Related Links2215-G111-P, 2215-G111-P1M1-S0-0.4A Datasheet, E-T-A Distributor
2215-G111-P1M1-S0-0.4A Details Description
Related parts for 2215-G111-P1M1-S0-0.4A
CONN EDGECARD 88POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.01KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 102 TYPEA 47POS datasheet.pdf
FILTER SAW RF 1762.5MHZ SMD datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 12POS datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG IDC .100" 8POS datasheet.pdf