AVX Corporation 22251C103MAT2A
22251C103MAT2A picture photo
Mfg. Part Number
22251C103MAT2A
Brief Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 2225
Datasheet Download
22251C103MAT2A.pdf
Availability of 22251C103MAT2A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
22251C103MAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 22251C103MAT2A
Internal Part NumberEIS-22251C103MAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.060" (1.52mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)22251C103MAT2A
Related Links22251C1, 22251C103MAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
22251C103MAT2A Details Description
Related parts for 22251C103MAT2A
FUSE CERAMIC 80MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC UART DUAL W/FIFO 32-HVQFN datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .052W STER 28TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 7.5A 12.5 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
FAN 240VAC 80X38MM WR datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NPO 0603 datasheet.pdf