AVX Corporation 22252C334KAT2A
22252C334KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
22252C334KAT2A
Brief Description
CAP CER 0.33UF 200V X7R 2225
Datasheet Download
22252C334KAT2A.pdf
Availability of 22252C334KAT2A
QUANTITY
22252C334KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 22252C334KAT2A
Internal Part NumberEIS-22252C334KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.060" (1.52mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)22252C334KAT2A
Related Links22252C3, 22252C334KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
22252C334KAT2A Details Description
Related parts for 22252C334KAT2A
IC POWER SW USB SGL PORT 8-SOIC datasheet.pdf
FAN BLWR CENT 220X178MM 230VAC datasheet.pdf
CONTACT BLOCK MOM DPST-NC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 82 OHM 14DIP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
MONO,0.8MPIX,NPN,53X47.3 FOV datasheet.pdf
FIXED IND 36UH 368MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf