AVX Corporation 22255A332KAT2A
22255A332KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
22255A332KAT2A
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V NP0 2225
Datasheet Download
22255A332KAT2A.pdf
Availability of 22255A332KAT2A
QUANTITY
22255A332KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 22255A332KAT2A
Internal Part NumberEIS-22255A332KAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.060" (1.52mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)22255A332KAT2A
Related Links22255A3, 22255A332KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
22255A332KAT2A Details Description
Related parts for 22255A332KAT2A
HEX KEY L SHAPE 6MM 7.01" datasheet.pdf
ENCODER 6CH COMM HI TEMP 1000CPR datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm Series 30 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES 75 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SGE1510-5-0610L-3000C-200FQD datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 2W DO214AC datasheet.pdf
DUAL GANG JUNC BOX 2.77" datasheet.pdf