AVX Corporation 22257C103MAT2A
22257C103MAT2A picture photo
Mfg. Part Number
22257C103MAT2A
Brief Description
CAP CER 10000PF 500V X7R 2225
Datasheet Download
22257C103MAT2A.pdf
Availability of 22257C103MAT2A
QUANTITY
22257C103MAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 22257C103MAT2A
Internal Part NumberEIS-22257C103MAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.060" (1.52mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)22257C103MAT2A
Related Links22257C1, 22257C103MAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
22257C103MAT2A Details Description
Related parts for 22257C103MAT2A
IC OPAMP GP 900KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A SOT223 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 80 DEG GRAY/GRAY datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf