AVX Corporation 2225AC333MAT1A\SB
2225AC333MAT1A\SB picture photo
Mfg. Part Number
2225AC333MAT1A\SB
Brief Description
CAP CER 0.033UF 1KV X7R 2225
Datasheet Download
2225AC333MAT1A\SB.pdf
Availability of 2225AC333MAT1A\SB
QUANTITY
2225AC333MAT1A\SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 2225AC333MAT1A\SB
Internal Part NumberEIS-2225AC333MAT1A\SB
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2225AC333MAT1A\SB
Related Links2225AC33, 2225AC333MAT1A\SB Datasheet, AVX Corporation Distributor
2225AC333MAT1A\SB Details Description
Related parts for 2225AC333MAT1A\SB
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CAP MICA 560PF 1% 500V 2220 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 8.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf