AVX Corporation 2225GA102KATBE
2225GA102KATBE picture photo
Mfg. Part Number
2225GA102KATBE
Brief Description
CAP CER 1000PF 2KV NP0 2225
Datasheet Download
2225GA102KATBE.pdf
Availability of 2225GA102KATBE
QUANTITY
2225GA102KATBE Order Process
Ship out your order
Specifications of 2225GA102KATBE
Internal Part NumberEIS-2225GA102KATBE
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2225GA102KATBE
Related Links2225GA1, 2225GA102KATBE Datasheet, AVX Corporation Distributor
2225GA102KATBE Details Description
Related parts for 2225GA102KATBE
IC DUAL GP LV COMPARATOR 8-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C/SMBUS 8SO datasheet.pdf
IC TXRX RS232 DL 120KBPS 20SOIC datasheet.pdf
IC MCU 2KB 20PIN QFN datasheet.pdf
IC 24-BIT AUDIO 8CH DAC 48HTSSOP datasheet.pdf
IC HDMI INTERFACE 28-HVQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf