AVX Corporation 2225HA471KAT9A
2225HA471KAT9A picture photo
Mfg. Part Number
2225HA471KAT9A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 470PF 3KV NP0 2225
Datasheet Download
2225HA471KAT9A.pdf
Availability of 2225HA471KAT9A
QUANTITY
2225HA471KAT9A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2225HA471KAT9A
Internal Part NumberEIS-2225HA471KAT9A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2225HA471KAT9A
Related Links2225HA4, 2225HA471KAT9A Datasheet, AVX Corporation Distributor
2225HA471KAT9A Details Description
Related parts for 2225HA471KAT9A
IC CONV PWM UVLO HV 7DIP datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 50W D2PAK datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONN FIBER FDDI PLUG DUPLX 127UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 7W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Socket 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
T50SOSEC5A BLK EDGE CLIP datasheet.pdf
MOD IR RCVR 33KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf