AVX Corporation 2225SC103KAT9A
2225SC103KAT9A picture photo
Mfg. Part Number
2225SC103KAT9A
Brief Description
CAP CER 10000PF 1.5KV X7R 2225
Datasheet Download
2225SC103KAT9A.pdf
Availability of 2225SC103KAT9A
QUANTITY
2225SC103KAT9A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2225SC103KAT9A
Internal Part NumberEIS-2225SC103KAT9A
Standard Package500
Series-
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2225SC103KAT9A
Related Links2225SC1, 2225SC103KAT9A Datasheet, AVX Corporation Distributor
2225SC103KAT9A Details Description
Related parts for 2225SC103KAT9A
IC NVSRAM 64KBIT 150NS 28DIP datasheet.pdf
RES 12 OHM 2W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES CHAS MNT 78.7 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PNL MNT PLUG COAX PIN SLDER datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT PIN datasheet.pdf