AVX Corporation 2225SC222KAT1A
2225SC222KAT1A picture photo
Mfg. Part Number
2225SC222KAT1A
Brief Description
CAP CER 2200PF 1.5KV X7R 2225
Datasheet Download
2225SC222KAT1A.pdf
Availability of 2225SC222KAT1A
QUANTITY
2225SC222KAT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2225SC222KAT1A
Internal Part NumberEIS-2225SC222KAT1A
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2225SC222KAT1A
Related Links2225SC2, 2225SC222KAT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
2225SC222KAT1A Details Description
Related parts for 2225SC222KAT1A
IC CLOCKED FIFO MEMORY 80-LQFP datasheet.pdf
HEAT SHRINK THICK WALL 1.1"X6" datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 12-10AWG #5/16 datasheet.pdf
RES SMD 3.01M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-75VIN +/-05V datasheet.pdf
CAP CER 7PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
381 TB PLU PLU HIGH/TYPE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN PLUG 0.5MM 70POS STR SMD datasheet.pdf