AVX Corporation 2225SC821KAT1A
2225SC821KAT1A picture photo
Mfg. Part Number
2225SC821KAT1A
Brief Description
CAP CER 820PF 1.5KV X7R 2225
Datasheet Download
2225SC821KAT1A.pdf
Availability of 2225SC821KAT1A
QUANTITY
2225SC821KAT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2225SC821KAT1A
Internal Part NumberEIS-2225SC821KAT1A
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2225SC821KAT1A
Related Links2225SC8, 2225SC821KAT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
2225SC821KAT1A Details Description
Related parts for 2225SC821KAT1A
TRIMMER 20K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
LED MULTI CHIP ON BRD AMBER/BLUE datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28QFNS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 100A D2PAK datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
RESISTOR MOD 71.5 OHM 1/4W 1% datasheet.pdf
PANELSAFE LOCKOUT SYSTEM datasheet.pdf
TV 18C 14#22D 4#8(TWIN) PIN RE datasheet.pdf
22UF 450V 16X25MM 105C 4000H datasheet.pdf