TE Connectivity Raychem Cable Protection 222D921-4/86-0
222D921-4/86-0 picture photo
Mfg. Part Number
222D921-4/86-0
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Boots, Caps
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
222D921-4/86-0.pdf
Availability of 222D921-4/86-0
QUANTITY
222D921-4/86-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 222D921-4/86-0
Internal Part NumberEIS-222D921-4/86-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
SeriesThermofit 222D9
TypeBoot - 90°
Shell Size - Insert21
Features-
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Flexible
Large Diameter Supplied0.760" (19.3mm)
Large Diameter Recovered0.510" (13.0mm)
Small Diameter Supplied0.250" (6.3mm)
Small Diameter Recovered0.080" (2.1mm)
Large Recovered Length0.640" (16.3mm)
Small Recovered Length0.860" (21.8mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered1.750" (44.5mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)222D921-4/86-0
Related Links222D921, 222D921-4/86-0 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
222D921-4/86-0 Details Description
Related parts for 222D921-4/86-0
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 630MA 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CASE ALUM GRAY 15.39"L X 18.54"W datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 200KM datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf