TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 222K132-100/180-0
222K132-100/180-0 picture photo
Mfg. Part Number
222K132-100/180-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
222K132-100/180-0.pdf
Availability of 222K132-100/180-0
QUANTITY
222K132-100/180-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 222K132-100/180-0
Internal Part NumberEIS-222K132-100/180-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
SeriesThermofit 222K1
TypeBoot - 90°
Shell Size - Insert32
Features-
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Semi-Flexible
Large Diameter Supplied1.181" (30.0mm)
Large Diameter Recovered0.560" (14.2mm)
Small Diameter Supplied0.590" (15.0mm)
Small Diameter Recovered0.230" (5.8mm)
Large Recovered Length0.710" (18.0mm)
Small Recovered Length0.787" (20.0mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)222K132-100/180-0
222K132-100/180-0 Details Description
Related parts for 222K132-100/180-0
SWITCH ROCKER SPDT 10A 125V datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V U2J AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT UNSHLD datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 36POWERSO datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 82K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf