TE Connectivity Raychem Cable Protection 222K152-3/42-0
222K152-3/42-0 picture photo
Mfg. Part Number
222K152-3/42-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
222K152-3/42-0.pdf
Availability of 222K152-3/42-0
QUANTITY
222K152-3/42-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 222K152-3/42-0
Internal Part NumberEIS-222K152-3/42-0
SeriesThermofit 222K1
TypeBoot - 90°
Shell Size - Insert52
Features-
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied1.420" (36.1mm)
Large Diameter Recovered0.880" (22.4mm)
Small Diameter Supplied0.826" (21.0mm)
Small Diameter Recovered0.330" (8.4mm)
Large Recovered Length0.984" (25.0mm)
Small Recovered Length0.984" (25.0mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)222K152-3/42-0
Related Links222K152, 222K152-3/42-0 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
222K152-3/42-0 Details Description
Related parts for 222K152-3/42-0
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOP datasheet.pdf
SIDAC MC BI 120V 400A TO-92 datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 7/16 4-20MA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 8" 0.50MM 27POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
8CH MIL SNAP-CONN OUTPUT NPN datasheet.pdf
RES 24 OHM 25W 5% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 4.2V 0.15A 5SOT datasheet.pdf