Integrated Device Technology (IDT) 2308A-1DCGI
2308A-1DCGI picture photo
Mfg. Part Number
2308A-1DCGI
Brief Description
IC CLOCK MULT ZD STD DRV 16-SOIC
Datasheet Download
2308A-1DCGI.pdf
Availability of 2308A-1DCGI
QUANTITY
2308A-1DCGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 2308A-1DCGI
Internal Part NumberEIS-2308A-1DCGI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationGpld/Copper Bond Wire 21/Dec/2012
Standard Package48
Series-
PackagingTube
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max133.3MHz
Divider/MultiplierNo/No
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2308A-1DCGI
Related Links2308A, 2308A-1DCGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
2308A-1DCGI Details Description
Related parts for 2308A-1DCGI
BUZZER 2.73KHZ 1-2V EXT DRV SMD datasheet.pdf
CONN 1/0 AWG #1/2 AMPOWER datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTR 10A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 8POS 2MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X8R 0603 datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ PECL SMD datasheet.pdf
BOARD EVAL CAT4201 LED DRIVER datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf