Integrated Device Technology (IDT) 2308A-1HPGGI8
2308A-1HPGGI8 picture photo
Mfg. Part Number
2308A-1HPGGI8
Brief Description
IC CLOCK MULT ZD HI DRV 16-TSSOP
Datasheet Download
2308A-1HPGGI8.pdf
Availability of 2308A-1HPGGI8
QUANTITY
2308A-1HPGGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2308A-1HPGGI8
Internal Part NumberEIS-2308A-1HPGGI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginTSSOP/VFQFPN Assembly Site/Part Marking Chg 13/Nov/2015
PCN PackagingReel Standardization 09/Apr/2014
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max133.3MHz
Divider/MultiplierNo/No
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package16-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2308A-1HPGGI8
Related Links2308A-, 2308A-1HPGGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
2308A-1HPGGI8 Details Description
Related parts for 2308A-1HPGGI8
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-DIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 600MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 20% 1411 datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 1.5A SOT-223 datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.8A 8SOIC datasheet.pdf
SW STRAIGHT LVR SPST-NO 5A 125V datasheet.pdf