Integrated Device Technology (IDT) 2308A-2DCG
2308A-2DCG picture photo
Mfg. Part Number
2308A-2DCG
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLOCK MULT ZD STD DRV 16-SOIC
Datasheet Download
2308A-2DCG.pdf
Availability of 2308A-2DCG
QUANTITY
2308A-2DCG Order Process
Ship out your order
Specifications of 2308A-2DCG
Internal Part NumberEIS-2308A-2DCG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationGpld/Copper Bond Wire 21/Dec/2012
Standard Package48
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series-
PackagingTube
TypeMultiplier, Zero Delay Buffer
PLLYes with Bypass
InputLVTTL
OutputLVTTL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:8
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max133.3MHz
Divider/MultiplierYes/Yes
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2308A-2DCG
Related Links2308A, 2308A-2DCG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
2308A-2DCG Details Description
Related parts for 2308A-2DCG
RES SMD 13K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 7POS FREE SLD CUP datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 50 POS .137 SMD datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWITCH DUAL 28SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.1A 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf