Cornell Dubilier Electronics 23FD3305-F
23FD3305-F picture photo
Mfg. Part Number
23FD3305-F
Brief Description
CAP FILM 5UF 10% 330VAC QC TERM
Datasheet Download
23FD3305-F.pdf
Availability of 23FD3305-F
QUANTITY
23FD3305-F Order Process
Ship out your order
Specifications of 23FD3305-F
Internal Part NumberEIS-23FD3305-F
PackagingBulk
Capacitance5µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 70°C
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseRadial, Can
Size / Dimension2.125" Dia (53.98mm), Lip
Height - Seated (Max)2.880" (73.15mm)
TerminationQuick Connect, Disconnect
Lead Spacing0.813" (20.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)23FD3305-F
Related Links23FD3, 23FD3305-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
23FD3305-F Details Description
Related parts for 23FD3305-F
IC 12-BIT QUAD GP D/A 28-DIP datasheet.pdf
ACTUATOR 3.066" DA SERIES LEVER datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 90NS 52PQFP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1825 datasheet.pdf
RES 2.2M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC SO 400.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
PWR SUPPLY OUTPUT 0-650V 0-.64A datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 2A DFN1010D-3 datasheet.pdf
IC FPGA 387 I/O datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf