CTS Electronic Components 2404-000-X5W0-502ZLF
2404-000-X5W0-502ZLF picture photo
Mfg. Part Number
2404-000-X5W0-502ZLF
Brief Description
FEED THRU CAP
Datasheet Download
2404-000-X5W0-502ZLF.pdf
Availability of 2404-000-X5W0-502ZLF
QUANTITY
2404-000-X5W0-502ZLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 2404-000-X5W0-502ZLF
Internal Part NumberEIS-2404-000-X5W0-502ZLF
PackagingBulk
Capacitance5000pF
Voltage500V
Current20A
DC Resistance (DCR)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / CaseAxial - Threaded Terminals
Height (Max)-
Size / Dimension0.227" Dia x 0.380" L (5.77mm x 9.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2404-000-X5W0-502ZLF
Related Links2404-000-X, 2404-000-X5W0-502ZLF Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
2404-000-X5W0-502ZLF Details Description
Related parts for 2404-000-X5W0-502ZLF
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLK 5X30 RL MNT KRG BN datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 340 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
SENSOR MAG SW 40G CROS AXS 8SOIC datasheet.pdf
M12 4 POS FEMALE STRT-BLNT 3MTR datasheet.pdf