CTS Electronic Components 2404-014-X5U0-102PLF
2404-014-X5U0-102PLF picture photo
Mfg. Part Number
2404-014-X5U0-102PLF
Brief Description
CAP FEEDTHRU 1000PF 500V X5U
Datasheet Download
2404-014-X5U0-102PLF.pdf
Availability of 2404-014-X5U0-102PLF
QUANTITY
2404-014-X5U0-102PLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 2404-014-X5U0-102PLF
Internal Part NumberEIS-2404-014-X5U0-102PLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTusonix
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Voltage500V
Current-
DC Resistance (DCR)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / CaseAxial - No Leads
Height (Max)-
Size / Dimension0.227" Dia x 0.380" L (5.77mm x 9.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2404-014-X5U0-102PLF
Related Links2404-014-X, 2404-014-X5U0-102PLF Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
2404-014-X5U0-102PLF Details Description
Related parts for 2404-014-X5U0-102PLF
FUSE BOARD MOUNT 4A 125VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 33PF 4KV NP0 1808 datasheet.pdf
POT 10K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 5-SSOP datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
XG4 16AWG 19/.0117 12C SHLD 600V datasheet.pdf