NMB Technologies Corp. 2410ML-04W-B60-E00
2410ML-04W-B60-E00 picture photo
Mfg. Part Number
2410ML-04W-B60-E00
Brief Description
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
2410ML-04W-B60-E00.pdf
Availability of 2410ML-04W-B60-E00
QUANTITY
2410ML-04W-B60-E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2410ML-04W-B60-E00
Internal Part NumberEIS-2410ML-04W-B60-E00
RoHS Information2410ML-04W-B60-E00 Material
Series2410ML
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 60mm L x 60mm H x 25mm W
Air Flow25.0 CFM (0.708m³/min)
Static Pressure0.293 in H2O (73.0 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise36 dB
Power (Watts)3.60W
RPM5300 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 122°F (-10 ~ 50°C)
Current Rating0.300A
Voltage Range6 ~ 13.8VDC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2410ML-04W-B60-E00
Related Links2410ML-04, 2410ML-04W-B60-E00 Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
2410ML-04W-B60-E00 Details Description
Related parts for 2410ML-04W-B60-E00
RELAY SAFETY 6PST 6A 24V datasheet.pdf
IC MCU HI SPEED 25MHZ 40-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
HDR STR SR.100 TP datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V NP0 1825 datasheet.pdf
LCD MOD GRAPH 240X64 WH TRANSM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 10AWG WHITE 100' datasheet.pdf
RES SMD 0.9 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf