Johanson Technology Inc. 2450AT18A0150E
2450AT18A0150E picture photo
Mfg. Part Number
2450AT18A0150E
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT CHIP CMPCT WDE BND 2.45GHZ
Datasheet Download
2450AT18A0150E.pdf
Availability of 2450AT18A0150E
QUANTITY
2450AT18A0150E Order Process
Ship out your order
Specifications of 2450AT18A0150E
Internal Part NumberEIS-2450AT18A0150E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.375GHz ~ 2.525GHz
Antenna TypeChip
Number of Bands1
VSWR-
Return Loss-9.5dB
Gain0.5dBi
Power - Max2W
Features-
TerminationSolder
Ingress Protection-
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.051" (1.30mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2450AT18A0150E
Related Links2450AT1, 2450AT18A0150E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
2450AT18A0150E Details Description
Related parts for 2450AT18A0150E
IDC CABLE - MKS50K/MC50F/MPD50K datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTER 3A datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR AD7401 datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 216PO datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE GPP 1A 100V DO-204AL datasheet.pdf