Johanson Technology Inc. 2450AT18A0150E
2450AT18A0150E picture photo
Mfg. Part Number
2450AT18A0150E
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT CHIP CMPCT WDE BND 2.45GHZ
Datasheet Download
2450AT18A0150E.pdf
Availability of 2450AT18A0150E
QUANTITY
2450AT18A0150E Order Process
Ship out your order
Specifications of 2450AT18A0150E
Internal Part NumberEIS-2450AT18A0150E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.375GHz ~ 2.525GHz
Antenna TypeChip
Number of Bands1
VSWR-
Return Loss-9.5dB
Gain0.5dBi
Power - Max2W
Features-
TerminationSolder
Ingress Protection-
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.051" (1.30mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2450AT18A0150E
Related Links2450AT1, 2450AT18A0150E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
2450AT18A0150E Details Description
Related parts for 2450AT18A0150E
IDC CABLE - MSC20A/MC20M/MSC20A datasheet.pdf
SWITCH PUSHWHEEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONTACT SOCKET 2MM CRIMP TURNED datasheet.pdf
CB BTS MARKER 20 ASY datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 42POS datasheet.pdf
FORM TOOL LH datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.2 OHM 1% 200W datasheet.pdf