Daburn 2451/32GN-1000
2451/32GN-1000 picture photo
Mfg. Part Number
2451/32GN-1000
Brief Description
HOOK-UP STRND 300V 32AWG GRN
Datasheet Download
2451/32GN-1000.pdf
Availability of 2451/32GN-1000
QUANTITY
2451/32GN-1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2451/32GN-1000
Internal Part NumberEIS-2451/32GN-1000
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge32 AWG
Conductor Strand7/40
Conductor MaterialCopper, Silver Coated
Jacket (Insulation) MaterialPolytetrafluoroethylene (PTFE)
Jacket (Insulation) Diameter0.015" (0.38mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.0030" (0.076mm)
Length1000' (304.8m)
Voltage300V
Operating Temperature-90°C ~ 250°C
Jacket ColorGreen
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2451/32GN-1000
Related Links2451/32, 2451/32GN-1000 Datasheet, Daburn Distributor
2451/32GN-1000 Details Description
Related parts for 2451/32GN-1000
FIXED IND 390NH 80MA 850 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CORD ROJ C-13 SJT 6'7" 16/3 13A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CAP ALUM 100000UF 50V SCREW datasheet.pdf
PDU METERED 230V 32A 7.3KW datasheet.pdf
CAP TANT POLY 75UF 75V AXIAL datasheet.pdf
3.3UF 250V 7.14X23.81 AXI datasheet.pdf