CTS Electronic Components 2461-000-X7V0-152PLF
2461-000-X7V0-152PLF picture photo
Mfg. Part Number
2461-000-X7V0-152PLF
Manufacturer
Product Category
Feed Through Capacitors
Brief Description
CAP FEEDTHRU 1500PF 200V X7V
Datasheet Download
2461-000-X7V0-152PLF.pdf
Availability of 2461-000-X7V0-152PLF
QUANTITY
2461-000-X7V0-152PLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 2461-000-X7V0-152PLF
Internal Part NumberEIS-2461-000-X7V0-152PLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTusonix
Standard Package100
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Voltage200V
Current-
DC Resistance (DCR)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial, Shoulder - No Leads
Height (Max)-
Size / Dimension0.165" Dia x 0.165" L (4.19mm x 4.19mm)
Thread Size-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2461-000-X7V0-152PLF
Related Links2461-000-X, 2461-000-X7V0-152PLF Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
2461-000-X7V0-152PLF Details Description
Related parts for 2461-000-X7V0-152PLF
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 4-SMD datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
OSC VCTCXO 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS DPST 10A 120V datasheet.pdf
CTV 39C 37#20 2#16 SKT PLUG datasheet.pdf
TV 8C 8#20 SKT PLUG datasheet.pdf
114 dB, 192 kHz 6-channel D/A Converter IC datasheet.pdf