Microchip Technology 24LC32AF-I/SN
24LC32AF-I/SN picture photo
Mfg. Part Number
24LC32AF-I/SN
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8SOIC
Datasheet Download
24LC32AF-I/SN.pdf
Availability of 24LC32AF-I/SN
QUANTITY
24LC32AF-I/SN Order Process
Ship out your order
Specifications of 24LC32AF-I/SN
Internal Part NumberEIS-24LC32AF-I/SN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Datasheet Update 18/Aug/2014
PCN Assembly/Origin8L SOIJ Package/Plating 31/Jul/2013
Assembly Site Addition 08/Apr/2015
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTube
Format - MemoryEEPROMs - Serial
Memory TypeEEPROM
Memory Size32K (4K x 8)
Speed400kHz
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply2.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC N
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)24LC32AF-I/SN
Related Links24LC32, 24LC32AF-I/SN Datasheet, Microchip Technology Distributor
24LC32AF-I/SN Details Description
Related parts for 24LC32AF-I/SN
FAN BLWR CENT 143X53MM 115VAC datasheet.pdf
THERMOSTAT 3100 SERIES HERMETIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf