Littelfuse 24LT100U
24LT100U picture photo
Mfg. Part Number
24LT100U
Brief Description
PTC RESETTABLE 24V 1.00A STRAP
Datasheet Download
24LT100U.pdf
Availability of 24LT100U
QUANTITY
24LT100U Order Process
Ship out your order
Specifications of 24LT100U
Internal Part NumberEIS-24LT100U
PackagingBulk
Voltage - Max24V
Current - Max100A
Current - Hold (Ih) (Max)1A
Current - Trip (It)2.5A
R Min/Max0.130 ~ 0.260 Ohm
Time to Trip7s
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)24LT100U
Related Links24LT, 24LT100U Datasheet, Littelfuse Distributor
24LT100U Details Description
Related parts for 24LT100U
IC AMP AUDIO PWR 10W STER 44QSOP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR TRANS MODULE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16-QFN datasheet.pdf
IC BALLAST CTRL ELECTR 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 22K OHM 10% 0805 datasheet.pdf
CAT5E PATCH CABLE SFTP datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
34 MHz, CBFET Fast Settling Op Amp IC datasheet.pdf