3M 25.4MM-12.7MM-25-5590H-05
25.4MM-12.7MM-25-5590H-05 picture photo
Mfg. Part Number
25.4MM-12.7MM-25-5590H-05
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
25.4MM X 12.7MM 1=25/PK
Datasheet Download
25.4MM-12.7MM-25-5590H-05.pdf
Availability of 25.4MM-12.7MM-25-5590H-05
QUANTITY
25.4MM-12.7MM-25-5590H-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of 25.4MM-12.7MM-25-5590H-05
Internal Part NumberEIS-25.4MM-12.7MM-25-5590H-05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series5590H
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline12.70mm x 25.40mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialAcrylic Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity0.46°C/W
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25.4MM-12.7MM-25-5590H-05
Related Links25.4MM-12.7M, 25.4MM-12.7MM-25-5590H-05 Datasheet, 3M Distributor
25.4MM-12.7MM-25-5590H-05 Details Description
Related parts for 25.4MM-12.7MM-25-5590H-05
IC DETECT/REG 400MA 3.3V SOT89-5 datasheet.pdf
WIRE FERRULE REEL 18AWG WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 89.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf