3M 25.4MM-16.26MM-25-5590H-05
25.4MM-16.26MM-25-5590H-05 picture photo
Mfg. Part Number
25.4MM-16.26MM-25-5590H-05
Brief Description
25.4MM X 16.26MM 1=25/PK
Datasheet Download
25.4MM-16.26MM-25-5590H-05.pdf
Availability of 25.4MM-16.26MM-25-5590H-05
QUANTITY
25.4MM-16.26MM-25-5590H-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of 25.4MM-16.26MM-25-5590H-05
Internal Part NumberEIS-25.4MM-16.26MM-25-5590H-05
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series5590H
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline25.40mm x 16.26mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialAcrylic Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity0.46°C/W
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25.4MM-16.26MM-25-5590H-05
Related Links25.4MM-16.26M, 25.4MM-16.26MM-25-5590H-05 Datasheet, 3M Distributor
25.4MM-16.26MM-25-5590H-05 Details Description
Related parts for 25.4MM-16.26MM-25-5590H-05
TERM SOLDER TURRET .151" .062"L datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
RES 130 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 340MA 1.3 OHM TH datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPST datasheet.pdf