Twin Industries 2502-EXTM
2502-EXTM picture photo
Mfg. Part Number
2502-EXTM
Manufacturer
Product Category
Card Extenders
Brief Description
CARD EXTENDER J/P 1-4
Datasheet Download
2502-EXTM.pdf
Availability of 2502-EXTM
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
2502-EXTM Order Process
Ship out your order
Specifications of 2502-EXTM
Internal Part NumberEIS-2502-EXTM
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Prototyping Products
FamilyCard Extenders
Series-
TypeCard Extender
Size / Dimension-
Contacts-
Material-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2502-EXTM
Related Links2502, 2502-EXTM Datasheet, Twin Industries Distributor
2502-EXTM Details Description
Related parts for 2502-EXTM
CONN PLUG STRAIGHT 4POS W/SOCKET datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
INTERFACE CONVERTER datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 3W DO216AA datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT datasheet.pdf
FLEX POLY MOLDED PART datasheet.pdf
CAP FILM 0.24UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf