Curtis Industries 250A122-2
250A122-2 picture photo
Mfg. Part Number
250A122-2
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Accessories
Brief Description
TERM BLOCK COVER
Datasheet Download
250A122-2.pdf
Availability of 250A122-2
QUANTITY
250A122-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 250A122-2
Internal Part NumberEIS-250A122-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Accessories
Series-
TypeCover - Hinged
Number of Positions2
For Use With/Related ProductsBT Series
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250A122-2
Related Links250A, 250A122-2 Datasheet, Curtis Industries Distributor
250A122-2 Details Description
Related parts for 250A122-2
FUSE .25A 125V INDICATING VIOLET datasheet.pdf
JUMPER-H1500TR/A2015W/H1500TR 6" datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONN NEMA L16-30 30A/480V 3PHASE datasheet.pdf
CONN SOCKET 50POS .050" SMD datasheet.pdf
RES 9.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP POLY 3.3UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf
CONN PIN IDC 14POS W/ FLANGE datasheet.pdf