Switchcraft Inc. 250HR07984X
250HR07984X picture photo
Mfg. Part Number
250HR07984X
Manufacturer
Product Category
Barrel - Audio Cables
Brief Description
2.5MM CABLE ST/S&T 2
Datasheet Download
250HR07984X.pdf
Availability of 250HR07984X
QUANTITY
250HR07984X Order Process
Ship out your order
Specifications of 250HR07984X
Internal Part NumberEIS-250HR07984X
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationSwitchcraft RoHS Info
PCN Design/SpecificationMultiple Series Cable Length 2.5MM 21/May/2013
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyBarrel - Audio Cables
Series-
1st ConnectorPhone Plug, 2.5mm
2nd ConnectorCable (Round)
ChannelsStereo
Length6.56' (2.00m)
ColorBlack
ShieldingShielded
Usage-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250HR07984X
Related Links250HR, 250HR07984X Datasheet, Switchcraft Inc. Distributor
250HR07984X Details Description
Related parts for 250HR07984X
CONN HEADER 6POS R/A TIN SMD datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .125DIA TINLEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
SPEAKER MOUNT CEILING 40LB WHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
HDM EAPR140F180F K datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf