Johanson Technology Inc. 250R05L0R3AV4T
250R05L0R3AV4T picture photo
Mfg. Part Number
250R05L0R3AV4T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.30PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
250R05L0R3AV4T.pdf
Availability of 250R05L0R3AV4T
QUANTITY
250R05L0R3AV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 250R05L0R3AV4T
Internal Part NumberEIS-250R05L0R3AV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.30pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250R05L0R3AV4T
Related Links250R05L, 250R05L0R3AV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
250R05L0R3AV4T Details Description
Related parts for 250R05L0R3AV4T
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN M8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 195K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PAC-S300-UNIS CBL ASSY datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
26AWG QSFP CABLE ASSY datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf