Johanson Technology Inc. 250R05L0R7BV4T
250R05L0R7BV4T picture photo
Mfg. Part Number
250R05L0R7BV4T
Brief Description
CAP CER 0.70PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
250R05L0R7BV4T.pdf
Availability of 250R05L0R7BV4T
QUANTITY
250R05L0R7BV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 250R05L0R7BV4T
Internal Part NumberEIS-250R05L0R7BV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250R05L0R7BV4T
Related Links250R05L, 250R05L0R7BV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
250R05L0R7BV4T Details Description
Related parts for 250R05L0R7BV4T
JUMPER-H9991TR/1853RD/H9991TR 3" datasheet.pdf
CONN HEADER EH TOP 4POS 2.5MM datasheet.pdf
IC PLL CLOCK MULTIPLIER 24-QSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT .050 50POS R/A 30AU datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 10% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO218AB datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT SKT datasheet.pdf