Johanson Technology Inc. 250R05L130KV4T
250R05L130KV4T picture photo
Mfg. Part Number
250R05L130KV4T
Brief Description
CAP CER 13PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
250R05L130KV4T.pdf
Availability of 250R05L130KV4T
QUANTITY
250R05L130KV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 250R05L130KV4T
Internal Part NumberEIS-250R05L130KV4T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250R05L130KV4T
Related Links250R05L, 250R05L130KV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
250R05L130KV4T Details Description
Related parts for 250R05L130KV4T
HOOK-UP STRND 24AWG BLACK 100' datasheet.pdf
IC FPGA 804 I/O 1156CBGA datasheet.pdf
CIR BRKR 40A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
PANEL FRONT 19X8.7X0.13" GREY datasheet.pdf
CONN HEADER R/A .100 60POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3POS SLD CUP datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 560 OHM 1% 1206 datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
KNOB FLUTED 1.625" ALUMINUM datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf