Johanson Technology Inc. 250R05L1R9BV4T
250R05L1R9BV4T picture photo
Mfg. Part Number
250R05L1R9BV4T
Brief Description
CAP CER 1.9PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
250R05L1R9BV4T.pdf
Availability of 250R05L1R9BV4T
QUANTITY
250R05L1R9BV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 250R05L1R9BV4T
Internal Part NumberEIS-250R05L1R9BV4T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250R05L1R9BV4T
Related Links250R05L, 250R05L1R9BV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
250R05L1R9BV4T Details Description
Related parts for 250R05L1R9BV4T
SENSOR MAG SPST/NO HV FLNGE 300V datasheet.pdf
WIRE TIE 10.75" 60# datasheet.pdf
CONN PLUG SPARK STRGHT 7MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 370MA 2.55 OHM datasheet.pdf
CAP CER 30PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX4948 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
RES 453K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf