Johanson Technology Inc. 250R05L2R0CV4T
250R05L2R0CV4T picture photo
Mfg. Part Number
250R05L2R0CV4T
Brief Description
CAP CER 2PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
250R05L2R0CV4T.pdf
Availability of 250R05L2R0CV4T
QUANTITY
250R05L2R0CV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 250R05L2R0CV4T
Internal Part NumberEIS-250R05L2R0CV4T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250R05L2R0CV4T
Related Links250R05L, 250R05L2R0CV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
250R05L2R0CV4T Details Description
Related parts for 250R05L2R0CV4T
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W SGL 5V OUT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf
0603 10K J70 B-3650 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf