Johanson Technology Inc. 250R05L430GV4T
250R05L430GV4T picture photo
Mfg. Part Number
250R05L430GV4T
Brief Description
CAP CER 43PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
250R05L430GV4T.pdf
Availability of 250R05L430GV4T
QUANTITY
250R05L430GV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 250R05L430GV4T
Internal Part NumberEIS-250R05L430GV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250R05L430GV4T
Related Links250R05L, 250R05L430GV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
250R05L430GV4T Details Description
Related parts for 250R05L430GV4T
CONN RECEPT PIN .025-.037" .075" datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 43NH 300MA SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH TO-3P datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.294 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf