Johanson Technology Inc. 250R05L9R1CV4T
250R05L9R1CV4T picture photo
Mfg. Part Number
250R05L9R1CV4T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
250R05L9R1CV4T.pdf
Availability of 250R05L9R1CV4T
QUANTITY
250R05L9R1CV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 250R05L9R1CV4T
Internal Part NumberEIS-250R05L9R1CV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)250R05L9R1CV4T
Related Links250R05L, 250R05L9R1CV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
250R05L9R1CV4T Details Description
Related parts for 250R05L9R1CV4T
24-PIN TEST CLIP ALLOY SOIC .30" datasheet.pdf
FIXED IND 20H 20MA 1.666 KOHM datasheet.pdf
CAP FILM 5100PF 5% 2.5KVDC RAD datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL RED/GRN DIFF datasheet.pdf
DOOR STEEL 69.75X19.33" BE/GY datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.24 OHM 1% 5W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CAP FILM 35UF 5% 500VDC RADIAL datasheet.pdf