API Delevan 2510R-44J
2510R-44J picture photo
Mfg. Part Number
2510R-44J
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 114MA 3.6 OHM
Datasheet Download
2510R-44J.pdf
Availability of 2510R-44J
QUANTITY
2510R-44J Order Process
Ship out your order
Specifications of 2510R-44J
Internal Part NumberEIS-2510R-44J
Type-
Material - CoreIron
Inductance6.8µH
Tolerance±5%
Current Rating114mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.6 Ohm Max
Q @ Freq35 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant64MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2510R-44J
Related Links2510, 2510R-44J Datasheet, API Delevan Distributor
2510R-44J Details Description
Related parts for 2510R-44J
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 22-18AWG #8 datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 09VOUT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 12A 250V datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 216POS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A DL SYNC 24QFN datasheet.pdf