API Delevan 2510R-82G
2510R-82G picture photo
Mfg. Part Number
2510R-82G
Brief Description
FIXED IND 270UH 35MA 37 OHM SMD
Datasheet Download
2510R-82G.pdf
Availability of 2510R-82G
QUANTITY
2510R-82G Order Process
Ship out your order
Specifications of 2510R-82G
Internal Part NumberEIS-2510R-82G
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance270µH
Tolerance±2%
Current Rating35mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)37 Ohm Max
Q @ Freq15 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant6.2MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2510R-82G
Related Links2510, 2510R-82G Datasheet, API Delevan Distributor
2510R-82G Details Description
Related parts for 2510R-82G
PULL TAB LOOP 60POS SOCKET CONN datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 10A 125VAC 86VDC datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 3% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
OSC PRG 15.007327/ 14.986854 MHZ datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf