API Delevan 2512-223H
2512-223H picture photo
Mfg. Part Number
2512-223H
Brief Description
FIXED IND 22UH 340MA 3.5 OHM SMD
Datasheet Download
2512-223H.pdf
Availability of 2512-223H
QUANTITY
2512-223H Order Process
Ship out your order
Specifications of 2512-223H
Internal Part NumberEIS-2512-223H
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±3%
Current Rating340mA
Current - Saturation255mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.5 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2512-223H
Related Links2512, 2512-223H Datasheet, API Delevan Distributor
2512-223H Details Description
Related parts for 2512-223H
DUAL LOCK PLAIN 1"X25YD BLK 170 datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CAP THIN FILM 22PF 25V 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
METER LIGHT MANUAL RANGING datasheet.pdf
MOD IPM L-SER 7PAC 600V 100A datasheet.pdf
CONN FPC VERT 8POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
FAN BLOWER 175X54MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS PIN datasheet.pdf
MICRO 9C P /33 SYS1 18" NI JS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf